Anahtar kelime girin

Değişim ve İade

Değişim & İade

İnternet Sitesinden Yapılan Alışverişlerinde Değişim İşlemi yada Ücret İadesi Nasıl Gerçekleşmektedir?
 – Ürünü iade etmek veya değiştirmek istediğinizde; iade/değişim istediğiniz ürünü Yurtiçi kargo ile bize yollarken iade/değişim sebebini bildiren bir not ekleyerek bize bildirmeniz yada müşteri hizmetlerinden bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.
– Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerde iade işlemi için banka hesap bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak Sublimekupa.com’a iletmeniz gerekmektedir.
– Ürününüz iade depomuza ulaştıktan sonra müşteri hizmetleri tarafından incelenmektedir. İadesi kabul edilen ürünün bedeli ödeme şeklinize göre hesabınıza yatırılmaktadır. İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır.
– Ödemenizi ”kredi kartı taksitli” seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli alışverişinizi iade etmeniz halinde, ürünün ödemiş olduğunuz tüm tutarı Sublimekupa.com tarafından tek seferde kredi kartınıza iade edilir; ancak alışverişiniz taksitli yapıldığı için, bankanız bu geri ödemeyi taksitli olarak yansıtır. Bu prosedür; Sublimekupa.com tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir ve ortalama 3-4 iş günü içinde ekstrelerinize yansır. Satın aldığınız ürünü iade ettikten sonra kullanmış olduğunuz kupon kodları iade işlemi dolayısıyla hesabınıza geri yüklenilmemektedir.
Genel iade/değişim şartları aşağıdaki gibidir;
* Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ( açılmış, kullanılmış ve zarar görmüş) başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
*İade ve Değişim işlemleri sipariş gününden en geç 7 gün içerisinde gerçekleştirilmelidir.Aksi takdirde ürünün iade/değişimi kesinlikle kabul edilmez.
* İade ve Değişim İşlemlerinde KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.
* İade Ve Değişim işlemleri sadece anlaşmalı kargo firması olan ‘YURTİÇİ KARGO’ ile gerçekleştirilir. Başka kargo firmaları ile yapılan gönderiler kabul edilmemektedir.
* İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!
Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

× WhatsApp Destek